Spółka Donaldson z siedzibą w Bloomington – Stany Zjednoczone, założona w 1915 r. przez Franka Donaldsona, jest światowym liderem w branży filtracyjnej. Na całym świecie Donaldson utrzymuje szeroką bazę produkcyjną i dystrybucyjną w postaci 42 zakładów produkcyjnych w 26 krajach oraz 22 centrach dystrybucyjnych w 18 krajach.

Innowacyjne technologie filtracyjne Donaldsona zwiększają jakość życia, podnoszą wydajność sprzętu naszych Klientów i chronią środowisko naturalne.

Firma Donaldson pomaga rozwiązać niektóre z najbardziej złożonych wyzwań związanych z filtrowaniem i zanieczyszczaniem na świecie.

Jest jednym z największych światowych dostawców unikatowych technologii filtracji oraz wysokiej jakości filtrów i części. Nasze technologie filtracji i produkty są używane codziennie, w różnych branżach i środowiskach, w tym w przemyśle lotniczym, rolnictwie, budownictwie, żywności i napojach, produkcji, górnictwie, energetyce, transporcie i wielu innych.

Pierwsza fabryka w Polsce zlokalizowana w Skarbimierzu (koło Brzegu opolskiego) została otwarta w styczniu 2015. W fabryce produkowane są filtry powietrza i cieczy dla wiodących marek pojazdów drogowych jak i terenowych, w branży rolniczej, górniczej i transportowej.

Obecnie nasza fabryka jest w fazie rozbudowy, co stwarza duże możliwości rozwoju i nowe miejsca pracy. Nowa hala produkcyjna i magazyn zwiększą naszą powierzchnię z 13 tyś m kw do 43 tyś m kw.

Oferty pracy